Вишгородський музей запрошує відсвяткувати солодке медове свято

720 0 0

Урожайний, теплий і по-домашньому затишний серпень – місяць трьох так само теплих і добрих свят, які в народі називають Спасами. Це медовий (14 серпня), яблучний (19 серпня), і горіховий (29 серпня) Спаси.

Уже зовсім скоро перший Спас – Медовий. На цей день припадає християнське свято Маккавеїв, або, як кажуть у народі, Маковія. У цей день печуть макові коржики, у церквах святять зільники – букети з квітів, злаків і маку. І обов’язково – мед цьогорічного збору. А на 19 серпня – другий Спас і християнське свято Преображення Господнього припадає день пасічника, встановлений в Україні Указом Президента у 1997 році.

Солодке медове свято запрошує відсвяткувати Вишгородський історико-культурний заповідник. 17 серпня з 12 до 14 години ВІКЗ запрошує всіх бажаючих до Музею давньоруського гончарства, де розташована експозиція «Від бортництва до вуликового бджільництва».

«Це прекрасно, що у нас є така експозиція, яку ініціювала директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко з метою популяризації бортництва і бджільництва як одного з давніх ремесел Київського Полісся, — зауважує завідувач експозиції Олексій Скоростецький. – І 17 серпня всі бажаючі ознайомитися з історією становлення вулика – житла медоносної бджоли – зможуть ще й взяти участь у презентації різних сортів меду, почують багато цікавого про бджолу, що уособлює мудрість, працьовитість, ощадливість, порядок та чистоту».

Джерело: Вишгородський історико-культурний заповідник

Читайте ще:  Медичні перипетії Вишгородської лікарні

Теги: Вишгород, Вишгородський історико-культурний заповідник, медовий Спас, свято, Спас Розділи: Вишгород, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *