Вишгородські активісти стоять на захисті річки Почайна

720 0 0

 

Витік річки Почайна, що знаходиться у Вишгороді під загрозою знищення. Так наголошують вишгородські активісти. Місцевий мешканець Володимир знає ці місця змалечку. Каже, за легендами річка Почайна мала два джерела.
Ця лісопаркова зона – місце відпочинку багатьох містян. Але на одному з ярів вже близько чотирьох років зростає звалище сміття. Активісти кажуть, якщо не припинити забруднення — станеться лихо.
До того ж, це сміття вже знищило чимало дерев.
Люди кажуть, надзвичайну природу тут псують забудовники. Щойно у місті починається будівництво нового житлового комплексу — саме сюди звозять сміття.
А згори, на цьому ярі розташовано чимало техніки. За словами активістів, вона належить компанії, що займається будівництвом. Вони дізнались, що територію фірма займає без жодних дозволів.
Сьогодні сюди прийшли і представники Національного Корпусу. Кажуть, компанія “СУ-630” вже тривалий час веде тут свою діяльність
Щодо самовільного захоплення ділянки до поліції звертались ще наприкінці квітня. Викликали правоохоронців і зараз. Ті кажуть, дані про злочин вже внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Але поки більшої інформації немає.
Про те, як саме безвідповідальні дії впливають на природу знає і пан Володимир. Раніше — тривалий час він працював лісником. Сьогодні на цих землях випасає свого коня, Торнадо. Каже, фауни тут майже не залишилось.

Читайте ще:  Перший щасливчик. Розіграш призів у рамках акції “Обирай iPhone X чи Samsung Galaxy S8“.

Один з депутатів Вишгородської міської ради зазначає, тему забруднення цієї території неодноразово обговорювали, але поки що безрезультатно.
Про унікальність цієї території також розповідають історики. Один з них — Вадим Перегуда, провідний науковий співробітник Вишгородського історико-культурного заповідника. В руках у нього шматок візантійської амфори, що знайшли буквально вчора.
Саму ж річку Почайна Вадим називає вишгородським Йорданом. Він каже, саме в ній, а не в Дніпрі, хрестилася Київська Русь.
Люди сподіваються, що спільними зусиллями Почайну та неповторну природу довкола вдасться зберегти. Та вірять, що згодом тут створять унікальний ландшафтний парк, до якого приходитимуть десятки тисяч туристів з усієї України.

Теги: благоустрій, Вишгород, Єкологія, Земля, київщина, Погляд, Почайна, Приірпіння, Річка Розділи: Вишгород, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *