Відкрилася унікальна виставка раритетних поштових листівок з краєвидами Вишгородщини

745 0 0

5 липня 2018 року у столиці Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України спільно з Вишгородським історико-культурним заповідником презентували унікальну виставку раритетних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати».

Експозиція містить близько 200 рідкісних поштових листівок 1899-1932 років та перелік музейних предметів з фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Вишгородського історико-культурного заповідника, приватних зібрань колекціонера, медальєра, мецената Дмитра Піркла та наукового співробітника Вишгородського історико-культурного заповідника Василя Михальчука.

Відвідувачі виставки мають можливість ознайомитися з унікальними екземплярами поштових листівок, що містять:

  • зображення Десятинної церкви та Історичного Межигір’я, а також виробів Межигірської фаянсової фабрики, які вже сто років тому вважались шедеврами, а нині це – одиничні музейні екземпляри;
  • панорами Києва та Київщини;
  • першу ілюстрацію могили Тараса Шевченка;
  • позолоту та виглядають як справжні цінні папери;
  • привітання на Геловін, яке було відправлено у 1911 році!

Серед відомих адресатів – український літературознавець Олександр Назаревський, науковець, художник-авангардист Костянтин Піскорський, фінансист, управляючий канцелярією Київського Товариства взаємного кредиту Олександр Цитович та інші.

Читайте ще:  Відбулася 43 позачергова сесія Бучанської міської ради

«Цей унікальний виставковий проект відкриває завісу над таким мистецьким історичним соціокультурним феноменом, як поштова листівка, – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. – Відрізок часу, який охоплює представлені на виставці поштові листівки, припадає на так званий золотий період розквіту цього виду кореспонденції, коли листівки вже друкувалися десятками тисяч. Сподіваюсь, кожен відвідувач знайде для себе щось цікаве та особливе і по-своєму відкриє унікальне значення поштової листівки в контексті збереження історії як України, так і Київщини».

«Для мене ця виставка особлива, вона розповідає про Київ, вулицями якого ходив Іван Їжакевич, Кирило Стеценко та інші відомі особистості. На представлених сьогодні листівках ви побачите унікальні архітектурні об’єкти, які нині, на жаль, не збереглися. Їхні зображення  дійшли до нас завдяки подвижникам, що збирають унікальні матеріали, які з огляду на свою історичну й мистецьку цінність стають документами» – зазначила директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова.

Джерело: прес-служба Вишгородського історико-культурного заповідника

Теги: виставка, Вишгород, Вишгородський історико-культурний заповідник, Київ, раритетні листівки Розділи: Вишгород, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *