Васильків у диму

1080 0 1

Із початком осені Васильків поринув у густий дим, що шириться від спалювання листя та сміття. У вечірній час містом неможливо гуляти, вікна всі щільно закривають, а дітей тримають у задушливих приміщеннях.

Васильків у диму
Населення Василькова умовно поділилося на два табори. Одна половина мало не щодня прибирає присадибні ділянки, згрібає сміття та опале листя і все це активно спалює, отруюючи всіх довкола, забувши, що це заборонено законодавством.

Згідно зі статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» за спалювання листя, гілок, відходів виробництва на території міста та у приватних дворах на кожного громадянина чекає штраф у розмірі від 340 до 1700 гривень.

Дим над Васильковом
Друга половина васильківчан уперто мовчить, закриває вікна, насолоджуючись гірким запахом довкола. А достатньо лише зателефонувати за номером 102 та повідомити про правопорушення або звернутися в Державну екологічну інспекцію України.

Спалювання сміття і листя у дворах Василькову
Хоча є ще невелика частина жителів міста Васильків, яка висловлює своє обурення в мережі Facebook.

коментарі васильківчан

коментарі васильківчан
Можливо, найближчим часом любителів спалювати листя і сміття стане менше, адже вже цієї осені законопроект про суттєве підвищення штрафів за шкоду довкіллю буде в парламенті. Про це нещодавно повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook.

Читайте ще:  В Києві будують хостел із вагонів метро

Довідково:
Від спалювання рослинності, її залишків або твердих побутових відходів, погіршується стан атмосферного повітря. Під час горіння вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини. Дим містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали та одну з найотрутніших для організму речовин – діоксин. Із тліючого листя і бадилля виділяється бензопірен, що здатен викликати у людей ракові захворювання.

Що робити зі сміттям та листям?
– сміття потрібно сортувати (здавати в пункти прийому вторинної сировини скло, метал, папір, пластик);
– із органічних відходів та листя робити компост, який потім можна використовувати як добриво;
– листя можна прикопати, після чого ґрунтові організми перероблять його на гумус;
– на вивіз габаритного сміття можна оформити договір із відповідною службою.

Теги: Васильків, дим, законодавство, спалювання листя, спалювання сміття, шкода довкіллю, штраф Розділи: Васильків, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації