В Україні знову дозволили відбирати квартири за борги

625 0 -1

Новий Кодекс про процедури банкрутства скасовує мораторій на стягнення квартир у неплатників за кредитами.

Прийнятий 18 жовтня Верховною Радою новий Кодекс про процедури банкрутства встановлює п’ятирічний період реструктуризації іпотечних валютних кредитів і скасовує мораторій на стягнення квартир у неплатників за кредитами. Про це  повідомляє Кореспондент.

“З моменту набрання чинності цього Кодексу втрачає силу закон України Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті”, – йдеться в документі.

Мораторій був введений у 2014 році і привів до того, що мало хто з валютних позичальників обслуговує свою іпотеку.

У той же час, Кодекс з питань банкрутства вводить п’ятирічний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. Наприклад, вимоги забезпеченого кредитора, які виникли за кредитом у валюті, конвертуються в гривню за курсом НБУ на день відкриття справи про неплатоспроможність і погашаються боржником відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором, повідомляє видання.

Читайте ще:  Пікет під обласною прокуратурою. Захисники тварин вимагають відкриття кримінальної справи проти Миколи Єременка

У разі, якщо загальна площа квартири не перевищує 60 кв. м (або не більше 13,65 кв.м житлової площі на кожного члена сім’ї боржника) або загальна площа житлового будинку не більше 120 кв. м, то процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 1 п.п. “План реструктуризації полягає на 15 років, якщо інше не погоджено сторонами”, – йдеться в Кодексі.

Відзначається, що зараз індекс UIRD становить 15,36%.

При цьому якщо площа нерухомості більше, то “процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 3 п.п.”, а план реструктуризації полягає на 10 років.

 

Ілюстративний матеріал із відкритого доступу мережі Internet

Теги: кредит, неплатники, процедура банкрутства, стягнення квартир Розділи: Новини, Україна
share TWEET SHARE share
Схожі публікації