В Україні набрав чинності Закон «Про обов’язкову згоду на інтим»

285 0 0

В Україні з 11 січня набрав чинності оновлений Кримінальний кодекс, до котрого внесли правки щодо зґвалтування та насильства.

В Україні вступив в силу закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов’язкової обопільної згоди на секс.

Закон змінює визначення поняття «зґвалтування» і розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу.

Якщо раніше зґвалтування передбачало фізичне насильство, погрози або безпорадне становище, то зараз – це вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних з вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілого (зґвалтування).

Кримінальна стаття про примус до сексу буде застосовуватися не тільки в разі матеріальної або службової залежності потерпілого. Закон вводить окрему норму «примус до сексу» без будь-яких умов — тобто потенційним підозрюваним може бути не тільки начальник на роботі, а хто завгодно.

Передбачене покарання — штраф до 850 грн або арешт до півроку.

У новій редакції посилили санкції за схиляння до статевого зв’язку залежної особи — відтепер це загрожує арештом до півроку або обмеженням волі до 3 років. Якщо ж одне з таких порушень скоїли з погрозами знищення, пошкодження або вилучення майна у потерпілого або його родичів, або шантажуючи розголошенням відомостей, що ганьблять людину чи його родичів — передбачається обмеження або позбавлення волі до 3-х років.

Читайте ще:  Бучанський Dream Town: у місті планують звести великий ТЦ, оголошено про громадські обговорення

 

Фото з відкритих джерел

Теги: Закон «Про обов’язкову згоду на інтим», зґвалтування, Кримінальний кодекс, насильство, обопільна згода на секс, Покарання Розділи: Новини, Україна
share TWEET SHARE share
Схожі публікації