Українцям з 1 липня обіцяють підвищити  мінімальну пенсію

890 0 0

Українцям з 1 липня підвищать мінімальну пенсію
З липня українським пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію, підвищать виплати. Чергове зростання соцстандартів, заплановане на 1 липня, передбачене законом про держбюджет на 2018 рік.

Крім того, надбавку отримають ті, у кого пенсії перевищують 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних.

Директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко пояснила, що з 1 липня мінімальна пенсія для тих, у кого є необхідний стаж роботи (25 років для чоловіків і 20 років для жінок), буде не менше 1434 грн на місяць.

На сьогодні мінімальна пенсія ― 1373 грн, тобто підвищать її мінімум на 1 грн (для тих, у кого вона становить  тисячу чотириста тридцять три грн), а максимум ― на 61 грн.

За даними Пенсійного фонду, на 1 січня 2018 року пенсіонерів в Україні налічувалося 11 млн 711 тис., у порівнянні з 2017 роком ― 11 млн 956 тис. Пенсіонерів чоловічої статі у державі ― 4 млн 366 тис. (37%) і 7 млн ​​345 тис. жінок (63%). Мінімальну пенсію нині отримує лише 300 тис. пенсіонерів з 11,7 млн ​​(2,6% від загальної кількості).

Читайте ще:  Мінфін відкрив дані: відтепер кожен фастівчанин зможе переглянути бюджет Фастова онлайн

У решти пенсії хоча б на 1-2 грн вище, за винятком 89 тис. пенсіонерів, яким сплачують  30% мінімальної пенсії (412 грн), оскільки такі не мають навіть мінімально необхідного стажу роботи для нарахування пенсії. Але у зв’язку з підвищенням мінімальної пенсії ця категорія людей отримуватиме з липня на 18 грн більше.

Крім цього надбавку отримає інша категорія пенсіонерів ― ті, хто заробив на старість понад 10 мінімальних пенсій, а таких близько 10 тис. осіб.

Їм виплачують на сьогодні не більше 13 730 грн, а з 1 липня виплата складатиме 14 340 грн.

Це означає, що у високооплачуваних пенсіонерів надбавка складе від 1 до 610 грн. А ось для тих, хто заробив собі пенсію вищу від 1 434 грн, але нижчу від 13 730 грн, нічого не зміниться, за винятком тих, хто отримує надбавки до пенсії у відсотках від ПМ.

Приміром, учасники бойових дій мають доплату до пенсії в розмірі 25% прожиткового мінімуму, яка на сьогодні складає 343 грн, з 1 липня буде 358 грн (+15 грн).

Крім цього, у 2018 році передбачається ще один перегляд мінімальних пенсій. З 1 грудня вона складатиме 1497 (одну тисячу чотириста дев’яносто сім) грн (+64), у зв’язку з черговим підвищенням соціальних стандартів.
При цьому пропорційно зростуть і соціальні пенсії, і доплати, які обчислюються у відсотках від прожиткового мінімуму.

Читайте ще:  На Бородянщині відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку

Міністр соціальної політики Андрій Рева в травні анонсував заплановане урядом підвищення пенсійних виплат для тих, хто має великий трудовий стаж, але отримував невелику зарплату.

“Виплати виростуть у трьох мільйонів пенсіонерів, які працювали на фермах і в колгоспах”, ― пообіцяв Рева, але не повідомив, коли і у який  спосіб.

На думку пенсійних експертів, найпростіший шлях ― збільшити для цих людей цінність кожного відпрацьованого року, повернувши коефіцієнт 1,35 (на сьогодні ― 1).

 

 

 

Теги: Андрій Рева, зростання соціальних стандартів, міністр соціальної політики, підвищення пенсій Розділи: Новини, Україна
share TWEET SHARE share
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *