У Василькові з’явиться пам’ятник героям Небесної Сотні

778 0 0

Місце майбутнього пам'ятника Героям Небесної Сотні у Василькові

У Василькові відбувся відкритий конкурс на визначення кращого проекту пам’ятника героям Небесної Сотні.
Конкурс проводився відповідно до рішення виконавчого комітету Васильківської міської ради, а участь у ньому взяли фізичні та юридичні особи, які мають досвід у галузі архітектури та монументальної скульптури. Для голосування було обрано 23 члени жюрі, присутні 13 із них із представлених чотирьох проектів проголосували за проект пам’ятника з обламаним крилом, що символізує долі людей, які загинули під час Революції Гідності. Узагалі крило – це символ вічності, духовності і безсмертя. Пам’ятник загальною висотою 6,7 м складатиметься з трьох частин: на нижній із темного граніту викарбуються всі прізвища героїв Небесної Сотні, середня буде виконана зі світлого гранту, а верхня у вигляді обламаного крила нагадуватиме державний тризуб. Під час проведення конкурсу члени журі запропонували внести свої пропозиції та побажання щодо удосконалення проекту.


Головний архітектор Василькова Олександр Швець розповів журналісту ІА «Погляд»: «Це буде не камінь і не хрест, це буде паркова скульптура, яка змусить людей задуматись про вічні цінності. На мою думку, ми маємо відходити від популярних за радянських часів пам’ятників. Тому я дуже задоволений результатом сьогоднішнього конкурсу. Тепер будемо запрошувати архітектора проекту-переможця для того, щоб він зробив ескізний варіант з урахуванням усіх побажань, зокрема будемо просити про зменшення висоти пам’ятника для уникнення нагромадження у тій частині міста».

Читайте ще:  В Богуславському районі на Київщині ліквідовано задимлення в житловому будинку


До речі, місце для встановлення пам’ятника обрала громадськість Василькова – неподалік пам’ятника декабристам, навпроти кінотеатру, встановивши там дерев’яний хрест та розмістивши фото загиблих під час Революції Гідності на Майдані Незалежності. Тепер потрібно встигнути виконати проект до 21 листопада – Дня Гідності та Свободи. Чи вдасться це зробити, прокоментував Олександр Швець: «Автором проекту-переможця є Микола Білик – талановитий скульптор, який у минулому році потрапив у трійку найкращих скульпторів світу. Проте як відреагує громадськість, невідомо нікому. Якщо підтримає нас – однозначно встигнемо».

Теги: Васильків, Небесна Сотня, пам"ятник героям, скульптура Розділи: Васильків, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *