У Боярці представили віджет по аналітиці бюджету

415 0 0

З понеділка на офіційному сайті міста Боярка працює віджет, який дозволить боярчанам контролювати процеси, пов’язані з розподіленням бюджетних коштів та результатами електронних закупівель.

“Це є окремий портал openbudget.com.ua, який створений Центром політичних ініціатив “Ейдос”. Вони створили віджет “відкритий бюджет”, який дозволяє зробити ці дані відкритими. Щоб з ними співпрацювати, потрібно підписати меморандум. Підписуєте меморандум, видається розпорядження до голови – і можна працювати”, – пояснює народження ініціативи начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення  Боярського інформаційного центру Любомир Попадюк.

Інформація системи представлена у вигляді яскравих та зрозумілих графіків, які доступні для завантаження. У вкладці «Відкритий бюджет» є 6 підрозділів, в яких наочно подані дані по місту.

Зокрема, користувачі можуть порівняти бюджети Боярки та будь-якого іншого міста. Вкладка «Місцевий бюджет» демонструє видатки та доходи міста (наразі загальний фонд становить 109 млн. грн, а власні надходження – 4,7 млн. грн).

В розділі «Ключові показники» є можливість дізнатись про видатки міста та соціальні показники. Для прикладу – у 2017 році на дошкільні заклади освіти було виділено 35 млн. грн, а кількість учнів у школах становила 5300 дітей. Цікавий графік приховано у розділі «Бюджетний календар». Тут користувачі можуть переглянути важливі дати, в які відбувалось формування та розподілення бюджетних коштів та коротко ознайомитися з прийнятими рішеннями.

Особливо корисним є розділ «Карта ремонтів». До уваги боярчан карта міста, де позначені об’єкти, з якими проводиться ремонт. Натиснувши на обрану точку можна ознайомитись з тендерною інформацією щодо об’єкту: коли були виділені кошти, скільки виділили, хто розпорядник, яка гарантія виконання. У «Порталі публічних фінансів» є змога проконтролювати договори з розпорядниками державних коштів.

Як окремий модуль винесена «Аналітика державних закупівель». У вкладці подані аналітичні графіки та діаграми, які прив’язані до системи ProZorro. 

Любомир Попадюк також розповів, як працює віджет. “На сайті створюється окремий кабінет, на якому є доступ до всіх модулів. Формується  віджет за допомогою програмістів “Ейдосу”, які налаштовують модулі під наше місто – під Боярку. Найцікавіше – це “карта ремонтів”. Це найдовший процес. Навіть для Боярки – а це невелике місто, щоб все перевірити, всі документи ProZorro, адресу – це все займає багато часу”.

Читайте ще:  На Київщині почастішали випадки телефонного шахрайства

Теги: «Prozorro», Боярка, бюджет, відкритість, електронні закупівлі Розділи: Боярка, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

144 queries in 1,490 seconds.