У Бородянці з’ясовували якою буде монетизація пільг на проїзд учасникам бойових дій

868 0 0

За ініціативи лідерів місцевого осередку Всеукраїнського ветеранського об’єднання «Київська Русь» у Бородянському центрі СПР відбулася зустріч з учасниками АТО із різних населених пунктів Бородянщини. Темою обговорення стали гострі кути соціального захисту та майбутньої монетизації пільг учасникам бойових дій. Повідомляє Бородянський центр СПР.

Лідери громадської організації учасників АТО «Київська Русь» Віктор Колєсніков та Юрій Мельниченко на зустрічі, яка відбулася 18 травня, ініціювали обговорення багатьох актуальних питань. Дисонанс між тим, що задекларовано державою, і тим, що в реальності можуть отримати ветерани АТО, звертаючись до компетентних служб на місцевому рівні, – останнім часом все більш відчутний. Звичайно, на те є об’єктивні причини у вигляді, приміром, затримки фінансування чи незавершених тендерних процедур на закупівлі послуг, і так званий «людський фактор» у кадровому наповненні соціальних структур. На жаль, саме останній нерідко спрацьовує спусковим механізмом для конфлікту, образ, збурення незадоволення бійців.

Фахівці Бородянського центру СПР вже давно практикують своєрідний супровід учасників АТО у вирішенні конфліктних питань, починаючи із психологічної підтримки, юридичного консультування до лобіювання їх інтересів у партнерстві з соціальними організаціями, ОМС, благодійниками, зацікавленими організаціями.

Читайте ще:  В Броварах надали допомогу потерпілому

Гострі потреби основної цільової групи Центру з перших вуст вагомо доповнили план заходів всіх фахівців центру, які стали активними учасниками зустрічі. Наразі, директор Бородянського ЦСПР Людмила Олексіївна Бойко та юрисконсульт Наталія Володимирівна Усенко надали інформацію про можливості отримання психологічної корекційної допомоги у форматі закритих груп, також ряд роз’яснень у відповідь на підняті учасниками питання щодо змін в організації курортно-санаторного оздоровлення, можливостей фізичної реабілітації на базі оздоровчого комплексу ЦСПР.

Кожен учасник зустрічі озвучив свою позицію, розповів власну історію непорозумінь щодо отримання путівки на оздоровлення чи з водіями маршруток, що відмовляються всупереч закону безкоштовно везти учасників бойових дій. На фоні цього ініціатива Мінсоцполітики щодо монетизації пільг однозначно негативно сприймається атовцями.

Щоб краще зрозуміти суть і наслідки від такого кроку з боку держави Віктор Колєсніков запросив на зустріч правозахисницю, активіста Всеукраїнської ГО «ЛЕГІОН ПРАВДИ», військового психолога Світлану «Світлячок». Саме вона проінформувала учасників зустрічі про те, що історія з монетизацією пільг скоріш за все постане наприкінці року разом із прийняттям нового бюджету України. Проте вже зараз, повідомила Світлана, «ЛЕГІОН ПРАВДИ» подав позов до суду на Кабінет Міністрів України про визнання протиправною Постанову № 197 від 14.03.2018 р., більш відомої як «Постанова про монетизацію», та її скасування, як такої, що під собою несе порушення конституційного права кожного з пільговиків країни. Тож для вирішення проблем із перевізниками закликала виважено й спокійно фіксувати випадки порушень ними закону й відстоювати свої права.

Читайте ще:  В школі № 5 з'явиться друга зміна

По закінченні офіційної частини зустрічі Світлана у супроводі учасників АТО, які мають представництва своїх об’єднань у приміщенні Центру СПР, відвідала виставку креативних виробів колишніх воїнів, а нині митців соціального проекту «Арт-майстерня «Створи Власний Дивовижний Світ». У процесі спільної професійної розмови вона запросила фахівців Бородянського ЦСПР до участі в спеціальному навчально-практичному курсі по роботі з бійцями, які отримали психологічну травму на війні. Там вони зможуть обмінятися досвідом, напрацьованим з 2014 року під егідою Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО.

Теги: Бородянка, Бородянський район, Бородянський центр СПР, Всеукраїнського ветеранського об’єднання «Київська Русь», ГО «ЛЕГІОН ПРАВДИ», Людмила Бойко, монетизація пільг, Світлана «Світлячок», учасники АТО, учасники бойових дій Розділи: Бородянка, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *