Цього року фестиваль «Зірки досяжні» пройде у Вишгороді

1028 0 0

В Україні, починаючи з 2010 року, став традиційним фестиваль «Зірки досяжні», учасниками якого є люди з інвалідністю з різних регіонів. Мета форуму – популяризація та розвиток туризму для людей з інвалідністю як ефективний спосіб оздоровлення, реабілітації та залучення до активного способу життя, сприяння інтеграції людей з інвалідністю у суспільство.

Кілька років поспіль фестиваль проходив на Закарпатті, де його родзинкою було сходження на полонину Руна. Людям, які не могли самостійно здолати шлях, допомагали представники духовенства, волонтери. А цього року географічна точка фестивалю змістилась на Київщину – фестиваль прийматиме Вишгород –це відбудеться 21-22 червня, і в заході запланована участь депутатів Європарламенту. Отже, форум стане міжнародним. У програмі фестивалю – піша хода від адміністративного центру міста до найвищої точки Вишгорода, із зупинками в храмах міста, спортивні змагання, у тому числі з такого виду спорту як бочче, яка є популярною у людей з порушенням опорно-рухового апарата, концерт тощо.

Найактивнішу участь у проведенні заходу бере Вишгородській історико-культурний заповідник (ВІКЗ). Як зауважила його директор, кандидат історичних наук Влада Литовченко, ВІКЗ завжди особливу увагу приділяє таким форумам, і, з огляду на їх важливість для суспільства і кожного учасника зокрема, підтримує і завжди підтримуватиме такі форуми.

На майданчику ВІКЗ планується низка активностей. Це екскурсія містом та музеєм давньоруського гончарства, акція «Творимо з глини карту України», яка має ще більше здружити людей з різних регіонів. Також, як розповів завідувач музею давньоруського гончарства ВІКЗ Олександр Кочубей, майстри-гончарі планують виготовити для учасників форуму пам’ятні медалі з кераміки.

«Добрі справи розпочаті людиною – завершує Бог! Тож, впевнена, що у нас все вийде!», зауважила секретар Вишгородської міськради Тетяна Бражникова під час робочої зустрічі з організаторами міжнародного фестивалю «Зірки досяжні».

Джерело: Вишгородський історико-культурний заповідник

Читайте ще:  Анонс програми “Факти проти слів”

Теги: Вишгород, Зірки досяжні, люди з інвалідністю, туризм, Фестиваль Розділи: Вишгород, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *