Свято вшанування світла і вогню на Васильківщині «Свіччине весілля»

475 0 0

У давнину на Київщині наші предки вшановували вогонь, аби той допомагав їм працювати впродовж зимових вечорів. У народі це свято називали Свіччиним весіллям. Цього дня кожен майстер намагався «засидіти вечір» – розпочати якусь роботу: ткачі встановлювали верстати, бралися до роботи столярі і стельмахи, а дівчата сідали вишивати.

Вшанування світла і вогню на Васильківщині
Згадали цю чудову традицію молодші вихованці Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості, які 20 вересня у світлиці народознавчо-фольклорного клубу «Джерельце» підготували та провели фольклорно-обрядове свято «Свіччине весілля».
Діти прикрасили барвінком та квітами «наречену»-свічку, яка зайняла своє місце на припічку біля комина. Для неї співали обрядові пісні, водили хороводи. Комин, як наречений, отримав величезного солом’яного бриля.

вихованці Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості
Як на справжньому весіллі «старости» ділили коровай, а дівчатка – на лаві танцювали.
Разом з батьками та педагогами діти поринули в чарівний світ української минувшини, народних традицій. Свято було яскравим і цікавим із традиційною українською випічкою, народними стравами українців, якими частували всіх бажаючих.

вихованці Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості
Джерело: Васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості

Читайте ще:  На Бориспільщині повністю згорів житловий будинок

Теги: Васильківщина, Діти, обрядове свято, фольклор Розділи: Васильків, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації