Собаки на вулицях Білої Церкви: захищати чи захищатися?

393 0 0

Собаки на вулицях Білої Церкви: захищати чи захищатися?

Кілька днів, як у Білій Церкві запрацювали оновлені Правила утримання тварин, прийняті сесією Білоцерківської міськради.

7 листопада у Білій Церкві відбулося громадське обговорення щодо нових Правил. Як проінформувала заступник директора департаменту ЖКГ міста Біла Церква Альона Колотницька: «Згідно із внесеними змінами та доповненнями у Правилах у нашому місті запроваджена обов’язкова система чіпування домашніх тварин. З 1 листопада ц.р. у Білій Церкві запрацював цілодобовий Центр оперативного реагування департаменту житлово-комунального господарства, куди кожен може зателефонувати та повідомити про агресивний напад тварин, про не чіповану безпритульну тварину, або домашню тварину, яка перебуває без власника тощо».

Під час обговорення представники громадськості висловлювали обурення з приводу протилежних за сутністю ситуацій: як скупчень собачих зграй у спальних і навіть центральних районах міста Біла Церква, прикрими випадками покусів тваринами дітей біля шкіл, так і – жахливими випадками отруєнь собак (в тому числі й домашніх тварин, чипованих і породистих). Крім того, жваво обговорювалося питання створення притулку для тварин.

Собаки на вулицях Білої Церкви: захищати чи захищатися?

Керівник Білоцерківського міського управління держпродспоживслужби у Київській області Володимир Вовкотруб акцентував на тій інформації, що серед випадків нападіння та покусів собаками в місті наразі превалюють випадки саме ті, де у агресивних собак виявилися власники: «П’ять років тому у місті було зафіксовано 60% покусів безпритульними собаками. Тому ми прийняли рішення про масовий відлов та стерилізацію таких тварин. Цього року було зафіксовано, що 71% покусів здійснено домашніми тваринами… Крім того, навіть серед цих випадків лише 10% постраждалих звернулися із заявами до правоохоронців та склали протокол такої події. Тепер ми впроваджуємо систему чіпування, реєстрації та обліку всіх тварин, що мають власників, за допомогою жетонів з QR-кодом».

Читайте ще:  У Києві в ДТП потрапили підйомний кран і 18 легкових авто

Під час зустрічі із спеціалістами ветеринарної служби та громадськістю йшлося також про нагальну необхідність чіткого обліку тварин, а також чипування. З боку житлового господарства та ветеринарної служби міста було висунуто пропозицію – скористатися досвідом кількох міст України. Зокрема, досвідом спеціалістів зі Львову. Під час громадських обговорень глава громадської організації «Центр сприяння розвитку електронної ідентифікації тварин» Віктор Копач продемонстрував присутнім електронні мікрочіпи та розповів про їх можливості.

Отже, ідентифікація тварин у м. Біла Церква проводитиметься методом введення під шкіру мікрочіпу у ветеринарних лікарнях державними або приватними ветеринарними лікарями. Також дана процедура може проводитись безпосередньо за місцем проживання (реєстрації) власника. право власності на тварину буде підтверджуватися інформацією, яка міститиметься в електронній базі даних ідентифікованих тварин відповідно до номерів електронних мікрочіпів, які будуть їм імплантовані.

Ті особи, які вигулюватимуть собак, відтепер зобов’язані забезпечити наявність на тварині ошийника, повідка та обов’язкового намордника (для переліку порід, що визначені у Правилах). Детально ознайомитися із Правилами утримання тварин та змінами до них можна на офіційному веб-сайті Білоцерківської міської ради.

Читайте ще:  У Білій Церкві у під’їзді багатоповерхівки загорівся електролічильник

Наприкінці зустрічі менеджер проекту «Біоетика» благодійного фонду «Щаслива лапа (Happy Paw)» Ельвіна Москалик розповіла про проведені нещодавно в багатьох українських містах «Уроки доброти», в яких взяли участь і кілька білоцерківських шкіл.

Теги: безпритульні тварини, Біла Церква, Правила утримання тварин Розділи: Біла Церква, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації