Різдвяні свята у Вишгородському історико-культурному заповіднику

170 0 0

 

У Вишгородському історико-культурному заповіднику щодня проводять тематичні майстер-класи до різдвяних та новорічних свят. Серед найулюбленіших та найпопулярніших занять —  ліплення з глини.  Сьогодні ліплять символічний український оберіг — підкову. Майстер-гончар контролює процес ліплення та дає поради.

В науку до гончара  приходять і діти, і дорослі. Олександра взяла на майстер-клас своїх доньок. Молодшій чотири, а старшій — сім років.

Для старшої Варвари — це вже не перший її витвір. І їй  надзвичайно подобається це зайняття.

Важко передати почуття, коли зі звичайного шматка глини народжується щось ужиткове та корисне. Обидві дівчинки заберуть сьогодні додому власноруч зроблені підкови.

Майстер переконаний  – діти захоплюються гончарством не спроста, адже це   дозволяє проявити всю свою творчу уяву та фантазію. Досить  мати бажання, гарний настрій  та підходящий матеріал.

А підкову обрали для роботи не випадково. Адже вона має давнє сакральне значення, яке здавна шановане в українській  народній  традиції.

Ті, хто не зацікавився гончарством, робили  різдвяного янгола. Створення такої ляльки-мотанки, не лише цікаве для дітей, але й дає нові можливості для розвитку.

Читайте ще:  Центр для постраждалих жінок від насильства з’явиться у Василькові до кінця року

В дні Різдвяних свят тут кожен може знайти зайняття до вподоби. Всі вони пов’язані з українськими обрядовими святами та відображають основні традиції нашого регіону.

Розташовані там скульптури з рогози стали для відвідувачів музею улюбленим місцем для фотосесій.

Теги: заповідник, ірпінь, київщина, Погляд, Приірпіння, свято Розділи: Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації