Прокуратура подала позов щодо стягнення понад 12 мільйонів гривень, сплачених за незаконним договором оренди “Соснового бору”

845 0 1

Прокуратура подала позов щодо стягнення понад 12 мільйонів гривень, сплачених за незаконним договором оренди “Соснового бору”

Прокуратура Київщини подала низку позовів щодо стягнення на користь держави понад 12 млн грн. Ці кошти безпідставно сплачені за незаконним договором оренди реабілітаційно-оздоровчого комплексу “Сосновий бір”.

Він укладений з комерційною структурою, наближеною до колишнього ректора податкової академії Петра Мельника.

“Сосновий бір” перебував у державній власності на балансі Національного університету державної податкової служби України (Ірпінь). Він використовувався для забезпечення діяльності закладу освіти як гуртожиток для проживання студентів вишу. В 2007 році його передали приватному навчальному закладу.

Так, цей об’єкт нерухомості площею майже 8 тис. м², розташований у Ворзелі, передали приватному закладу. Його засновниками та керівниками були близькі родичі ректора НУДПСУ Петра Мельника.

У подальшому державний навчальний заклад вимушений був орендувати це майно. І за період з 2009 по 2013 роки, за рахунок коштів державного бюджету, сплатив орендну плату на суму понад 12 млн грн.

Реагуючи на виявлені порушення, Ірпінський відділ Києво-Святошинської місцевої прокуратури заявив 6 позовів про визнання договорів оренди недійсними та стягнення з Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ понад 12 млн грн орендної плати, незаконно сплаченої Університетом державної фіскальної служби України.

Читайте ще:  Поліція починає вимірювання швидкості пристроєм TruCam

Нагадаємо, що у минулому році, завдяки позиції прокуратури області, розірвано один із вищезгаданих договорів оренди, як такий, що завідомо спрямований на незаконне заволодіння коштами державного бюджету.

Також у дохід держави стягнуто майже 1,4 млн грн, сплачених університетом за 2014 рік за оренду державного майна (“Сосновий бір”), яке раніше перебувало на його балансі.

Джерело: прес-служба прокуратури Київської області

Теги: Ворзель, ирпень, ірпінь, київщина, Освіта, Петро Мельник, Податковий університет, Приірпіння, Прокуратура, Розслідування, Сосновий бір, Фіскальний університет Розділи: Ворзель, Київщина, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *