Профілактика злочинності у норвезькому проекті в Білій Церкві

270 0 0

Профілактика злочинності у норвезькому проекті в Білій Церкві

У Білій Церкві відбулася зустріч із представниками Проекту Пробації NORLAU щодо відкриття центру пробації в м. Біла Церква.

Під час обговорення особливостей втілення проекту на Білоцерківщині відбулося інформування місцевих органів самоврядування про значення норвезько-української співпраці в реформі українського правосуддя.

В Україні у рамках прийнятого закону «Про пробацію» та реформи пенітенціарної служби створюється повноцінна служба пробації. Тож створити сучасну європейську кримінальну юстицію допомагають фахівці з Норвегії. Зокрема, над цим працює норвезька Місія радників і експертів у сфері верховенства права в Україні (The Norwegian Mission of Rule of Law Advisers to Ukraine – NORLAU), чия система пробації вважається однією з кращих в Європі. Впровадження такої системи забезпечить баланс між потребами суспільної безпеки та протидії злочинності, запобіганню скоєнню повторних злочинів.

За інформацією прес-служби Білоцерківського виконкому, для розміщення такого центру надано комунальне приміщення на вул. Шолом-Алейхема, 27, яке знаходиться в центральній частині міста.

Керівник Проекту Пробації NORLAU Віллі Гілл наголосив, що партнери вдало обрали Білу Церкву для впровадження цього проекту, адже тут є всі необхідні умови: співпраця з органами місцевого самоврядування, підтримуються громадські ініціативи, працює навчальний центр державної кримінальної виконавчої служби, який готує фахівців у сфері пробації, налагоджена співпраця з судовою системою тощо. «Взагалі в Україні два міста приймають участь у створенні центрів пробацій – Харків та Біла Церква. Існує 3 найбільші переваги цього проекту: розвиток системи пробації в Україні, надання спеціалізованих послуг правопорушникам та їхнім родинам і ресоціалізація їх у громаді», – наголосив представник проекту.

Читайте ще:  Мер-забудовник занепокоївся долею Біличанського лісу

Під час заходу перший заступник директора Державної установи «Центр пробації» Міністерства юстиції України Ірина Яковець та начальник Білоцерківського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» Ольга Якименко розповіли про перспективи для служби пробації у регіоні та Україні у цілому.

У заході крім представників норвезької сторони та структурних підрозділів Білоцерківської міськради взяли участь представники держустанови «Білоцерківська виправна колонія (№35)», правоохоронних органів міста.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2016 року було підписано меморандум про співробітництво між Міністерствами юстиції Норвегії та України щодо надання Норвегією підтримки у становленні повноцінної системи пробації в Україні, а офіційний початок роботи Проекту Пробації NORLAU – у лютому 2018 року.

Фото з інтернет-ресурсів

Теги: Біла Церква, виправна колонія, служба пробації Розділи: Біла Церква, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації