Пам’ятати задля майбутнього: День партизанської слави у Василькові

838 0 0

Щорічно в Україні 22 вересня відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні. Таке свято було засноване у 2001 році указом президента України для підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 рр.

Пам’ятати задля майбутнього: День партизанської слави у Василькові
Із цієї нагоди 20 вересня в актовій залі Васильківської школи мистецтв відбулися урочисті заходи, у яких взяли участь представники різних поколінь: учасники страшних днів окупації під час Другої світової війни, їхні діти, які знають історію війни не лише з книжок та кінофільмів, а також учні шкіл, щоб знати і пам’ятати історію свого міста і країни.

Під час заходу згадали про час, коли утворився і діяв підпільно-партизанський рух  на Васильківщині
Перший заступник Васильківського міського голови Володимир Гурєєв зазначив: «У цьому році виповнюється 75 років з дня звільнення Василькова від німець-фашистських загарбників. Великий внесок зробив партизанський рух, який був дуже потужний на Васильківщині». Після привітання присутніх та побажання усім здоров’я і мирного неба Володимир Гурєєв вручив грамоти дітям, дружинам та родичам підпільників і партизанів Васильківщини.

Читайте ще:  ДТП на Васильківщині: загинув велосипедист, особа якого встановлюється

День партизанської слави у Василькові: вручення грамот
На свято також завітали почесні гості – голови й представники ветеранських організацій Київської області та всієї України.
Під час заходу згадали про час, коли утворився і діяв підпільно-партизанський рух на Васильківщині, які героїчні подвиги здійснили учасники підпілля і партизани, чим пожертвували задля того, щоб врятувати людські життя. Зокрема, Тамара Залізна, співробітник Васильківського краєзнавчого музею, розповіла присутнім про виникнення так званої Пісчаної бойової групи – підпільно-партизанського загону, організованого в с. Піски після окупації Васильківщини.

історія та діяльність підпільно-партизаснького руху на Васильківщині

З діяльністю підпільної організації у Василькові ознайомила учасників заходу Оксана Дерев’янко, директор Васильківської бібліотеки для дітей. Про підпільну організацію в с. Данилівка Васильківського району розповіла директор Данилівського народного краєзнавчого музею Любов Бондаренко.

Наприкінці заходу загиблих героїв – учасників підпільно-партизанського руху – вшанували хвилиною мовчання.

Хвилина мовчання

Теги: 22 вересня, Васильківщина, День партизанської слави, партизани, підпілля, підпільно-партизанський рух, урочисті заходи Розділи: Васильків, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації