Об’єднані однією метою: 5 уроків від громади Віти-Поштової

245 0 0

Єдність громади – заможне село” – громадська організація у Віті-Поштовій та Юрівці, яка культувує добросусідські відносини між жителями.

Нещодавно на своїй сторінці організація почала “Марафон історій” – розповіді про здійснені активістами ініціативи. Ділимося натхненними історіями на “Погляді”.

Урок 1: вчать малювати

Ірина Горецька – талановитий викладач малювання. Вона мріяла навчити якомога більше діток створювати прекрасне своїми руками. Тому вигадала заснувати гурток “Розумний пензлик”.

Зі своєю ініціативою мешканка села звернулась до громадської організації з пропозицією та проханням про підтримку. Активістам вдалося зібрати кошти, велику частину з яких вклав меценат Юрій Булава.

Гурток “Розумний пензлик” тепер працює в Юрівській бібліотеці. Завдяки спільним зусиллям жителів Віти-Поштової, коштів вистачить на роботу гуртка впродовж 6 місяців.

Урок 2: грають в ігри

Керівник Юрівської бібліотеки Людмила Мельник хотіла створити комфортний та безпечний простір для дозвілля дітей. Людмила поспілкувалась з “Єдиною громадою…” з пропозицією придбати для бібліотеки настільні ігри.

Вирішили зібрати кошти незвичним шляхом – влаштували Дитячий Благодійний Ярмарок. В результаті зібрали 1742 гривні і придбали 4 настільні гри.

Читайте ще:  У Ворзелі відзначили Міжнародний день захисту дітей

Тепер в клубі Віти-Поштової та Юрівській бібліотеці є місце, де можна грати з друзями, замість мерзнути на вулиці чи займатися тим, що знищує мозок.

Урок 3: викидають сміття в належному місці

Сміття – це не дуже добре. Особливо коли воно викидається стихійно, утворюючи купки звалищ по всьому селі. Це викликало занепокоєння активістів, які відповідально ставляться до екології.

Волонтер “Єдності громади…” Денис Драговоз підтримав позицію еко-захисників. Разом вони зібрали суму в 7000 гривень, на яку виготовили 24 таблиці про заборону викидати сміття.

Урок 4: святкують разом

Віто-Поштовий клуб – місце спілкування, спіапраці та активності жителів села. Це стало можливим завдяки ініціативі керівника клубу Ірини Костакі.

Остання звернулась до громадської організації, розповівши про необхідність купити світло-музичне обладнання. Коштом мецената Юрія Булави клуб обладнали якісною технікою для проведення “світлих” заходів.

Крім того, до ініціативи приєднався Денис Драговоз, який також за власні гроші встановив у клубі додаткові джерела освітлення.

Урок 5: вмикають світло

У цій історії до “Єдності громади…” звернулись… депутати. Вони зазначили, що наявного вуличного освітлення у селі недостатньо.

Читайте ще:  Проблема з безпритульними собаками в Броварах

І знову виручили благодійні внески. На суму в 2200 гривень купили 6 світлодіодних прожекторів, які рятують мешканців від темряви.

На противагу громадським об’єднанням мер приймає рішення по високоповерховим забудовам. Можливо, це хороша ідея для інвестицій в село. Щоправда, тільки у разі, якщо кошти підуть на розвиток – будівництво шкіл, реконструкції, освітлення, ЖКГ. Чи підуть вони куди треба?Наврядчи.

Діяльність таких громадських організацій, як “Єдність громади – заможне село” – це вихід. Вихід з корупційних колообігів у влади та вічних нездійснених обіцянок депутатів.

Фото: ГО “Єдність громади – заможне село”

Теги: активісти, Безпечна громада, Бібліотека, благодійна допомога, благодійність, Віта-Поштова, вуличне освітлення, громадська ініціатива, громадська організація, Ігри, малювання, молодь, стихійні сміттєзвалища, Юрівка Розділи: Києво-Святошинський район, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації