На Обухівщині розпочались розкопки залишків Трипільської культури

620 0 0

Цього тижня розпочалися археологічні дослідження залишків Трипільської культури. Дослідження проводитиме археологічна експедиція Науково-дослідної лабораторії Київського університету імені Бориса Грінченка.

“Початок розкопок на Посадовій горі у с. Трипілля (примузейна територія) на чолі з всесвітньо відомим археологом та очільником лабораторії Михайлом Відейком, за участі студентів Київського університету ім. Б. Грінченка та Київського обласного археологічного музею. Глибина розкопу вже досягла культурного шару літописного Треполя, але на цьому дослідження не зупиняються)”, – йдеться в повідомленні Київського обласного археологічного музею.

Позаминулого року археологи досліджували господарську зону Трипілля та дізналися, з чого пили-їли люди кілька тисяч років тому. Вони з’ясували, що перші трипільці, які населили Київщину, мали домашню худобу: овець, свиней і корів, вирощували пшеницю. Їли з глиняного розписного посуду, на оздоблення якого витрачали багато часу і досягли неабиякої майстерності. Все спорядження для таких важливих наукових досліджень купує університет сам або допомогають  європейські спонсори.

Читайте ще:  Небайдужі громадяни допомогли поліції затримати водія напідпитку

Розділи: Новини, Обухів
share TWEET SHARE share
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *