Люди проти заводу: скандал на Васильківщині

2243 7 -1

Люди проти заводу: скандал на Васильківщині

Ініціативна група села Барахти подала скаргу до Васильківської держадміністрації щодо незаконного ливарного виробництва у селі. У ній говориться: «Громада села Барахти Васильківського району та мешканці сіл Кодаки, Тростинка, Велика Вільшанка, Погреби занепокоєні ситуацією навколо будівництва та експлуатації об’єкта ТОВ «АМТТ» «Виробництво заготівок, елементів, комплектуючих та конструкцій (з виробництвом алюмінію та його сплавів потужністю до 3000т/рік…»».

Скарга мешканців с.Барахти Васильківського району
Скандал у селищі Барахти розгорівся після того, як місцеві мешканці пішли працювати на новий об’єкт будівництва і побачили, що по факту там зводиться плавильний завод. «Голова нашої сільради зробила запит до заводчиків і отримала відповідь, що там дійсно будуються пічки для переплавлення алюмінію, – розповів журналісту ІА «Погляд» член ініціативної групи Олександр Безобчук. – Проблема в тому, що завод стоїть в центрі села на пагорбі, тоді як майже все село знаходиться в низині, тож куди б не подув вітер, три чверті повітряних потоків все одно будуть йти на жилі будинки, школу…».

Будівництво заводу у с. Барахти Васильківського району
Щоб не допустити такого виробництва у селі, за загальних зборах 4 серпня 2018 року ініціативною групою було зібрано до 1000 підписів мешканців села проти будівництва заводу. А 6 серпня 2018 року на зборах Барахтівської сільської ради, де зареєструвалося близько 800 осіб, було вирішено вжити заходи щодо припинення будівництва нежитлової будівлі виробничо-складського призначення з вбудованими адміністративно-побутовими приміщеннями за адресою: вул. Михайлівська, 52 а, село Барахти.

Читайте ще:  Хлопчика, який збирався пройти пішки з Києва до Узина, знайшли у смт Глеваха на Васильківщині

Зокрема селяни ухвалили рішення звернутися :
– до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області з клопотанням про скасування Декларації про початок виконання будівельних робіт;
– до суду щодо розірвання договору оренди земельної ділянки від 28 грудня 2016 року між Барахтівською сільською радою та фізичною особою Юрієм Лакеєм;
– до правоохоронних органів.

Наразі завод призупинив свою діяльність, про що повідомив у листі від 6 серпня 2018 року Голові сільської ради Валентині Савчук, заявивши про своє небажання іти проти громади села.

Але на думку ініціативної групи і мешканців села Барахти, завод планує продовжувати діяльність. «Ми у своїй більшості у селі проти такого будівництва, віри до таких забудовників немає», – підкреслив Олександр Безобчук.
Перемогла чи потерпіла поразку громада села у цій справі, покаже час.
Фото – з загальнодоступної групи «Барахти – наш дім» у мережі Facebook

Теги: будівництво заводу, Васильківщина, Громада, скандал Розділи: Васильків, Головне, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Коментарі
 1. -

  Як країна може процвітати якщо такі дебіли забороняють будувати заводи!!! Заводи- це робочі місця і впершу чергу це надходження в місцевий бюджет, а це ремонт доріг, шкіл, дитячих садків, комунікацій і т.д. і т.п. Потрібно не забороняти будувати, а потрібно вимагати і контролювати, щоб на цих заводах були встановленні сучасні фільтра для очищення води , повітря. А вони заборонили і УРА ПЕРЕМОГА! Та ні Ви програли. І як сказав один відомий політик (якого найменьше хотілось цитувати, але його вислів якнайкраще характеризує цих Хероїв):” Дебіли б*я…! “

  1. -

   у тому місці, де почалося будівництво заводу, має бути санітарна зона, до того ж робочих місць було не більше 40 і дуже вузького профілю, у селі майже не було таких спеціалістів, тому громада й виступила проти, адже в 280 метрах від заводу школа і жилі будинки

  2. -

   Ну да, країна може розквітати тільки тоді, коли буде знищена вся екологія!Гроші, гроші, гроші, а люди то мусор, хай дихають ще більш засраним повітрям , ще більш споживають засрану воду, вирощують урожай на загаженому грунті, бо такому як Ви ,,патріоту” дуже хочеться щоб краіна розквітала іменно на кістяках людських, по принципу моя хата с краю!Ви запропонуйте хай біля вашого будинку збудують завод, а не Ви людей матюкаєте, тоді країна точно зацвіте і розквітне!Стидоба!Дуже сумно!

  3. -

   Ну да, країна може розквітати тільки тоді, коли буде знищена вся екологія!Гроші, гроші, гроші, а люди то мусор, хай дихають ще більш засраним повітрям , ще більш споживають засрану воду, вирощують урожай на загаженому грунті, бо такому як Ви ,,патріоту” дуже хочеться щоб краіна розквітала іменно на кістяках людських, по принципу моя хата с краю!Ви запропонуйте хай біля вашого будинку збудують завод і будете вимагати, щоб все було як потрібно, а людей не матюкайте, довіри не має, люди прекрасно знають, шо раз обман буде і надалі обман, такі на жаль у нас ділки по типу,,бізнесмени”

  4. -

   Ви не врахували вагомого факту – У ЗАБУДОВНИКА ВІДСУТНІ ПОГОДЖЕННЯ ТА ДОЗВОЛИ, Ш НАВІТЬ ПРОЕКТ!!!
   ТАК хто ДИБІЛИ???

 2. -

  О том, к каким последствиям могут привести инвестиции в производство без оглядки на экологии, красноречиво свидетельствует опыт многих развивающихся стран. Тот же Китай, где в некоторых промышленных городах люди на улицу без респиратора не выходят. Современное законодательство Украины прямо запрещает размещение новых производств 1 и 2-го класса опасности (а данный завод – это 2-й класс) на территории населенных пунктов.

 3. -

  Всі тихенько упустили важливу деталь – У ЗАБУДОВНИКА НЕ БУЛО ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ І ПОГОДЖЕНЬ, бо порушено низку нормативних документів. Як написав дописувач “Дибіли….” питання тільки хто? На мою дуку потрібно було хоч проект зробити і провести громадські слухання, розповісти людям. АЛЕ НАВІЩО ПОЯСНЮВАТИ, вони мають іншу думку – ТО НЕХАЙ там і будують

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *