Київ і Кіровоградська область перейшли на цифрове мовлення, інші регіони – з 31 серпня

375 0 0

tsifrove movlennja
Зміни не торкнуться абонентів кабельного телебачення і власників супутникових антен.

У Києві та Кіровоградській області з 31 липня аналогове телебачення припинило мовлення, а 31 серпня – й на всій території України. Телеканали країни переходять на цифрове мовлення. Про це йдеться в повідомленні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, в Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2.

“Це означає, що аналогове телебачення буде неодмінно вимкнено на заміну більш прогресивному цифрового стандарту, перевагами якого є висока якість телевізійного сигналу і більшу кількість програм”, – йдеться в документі.

Відзначено, що такі зміни не торкнуться абонентів кабельного телебачення і власників супутникових антен. На даний момент (після анексії Криму та окупації частини території Донецької та Луганської областей) в 143 населених пунктах України працює багатоканальна цифрова телемережа в складі чотирьох мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 і МХ-5. Цифровими передавачами для безкоштовного перегляду поширюється 28 загальнонаціональних телеканалів і 4 регіональних телеканалу в кожній з областей України.

У Києві на 41 і 43 телевізійних каналах поширюються по 10 цифрових програм двох локальних мультиплексів, які можна переглядати безкоштовно.

Читайте ще:  Вітання з Великоднем УГКЦ

Таким чином, Нацрада з питань ТБ закликає телерадіоорганізації проінформувати населення про перехід на цифрове мовлення.

Крім того, регулятор закликає дистриб’юторів цифрового обладнання збільшити поставки тюнерів і телевізорів для прийому цифрового сигналу. Зокрема попит серед населення може збільшитися на тюнери і телевізори, які можуть приймати ефірне телебачення в стандарті DVB-T2 (MPEG-4), а також DAB +.

 

Теги: ефірне мовлення, мультиплекси, тюнер, цифрове мовлення, цифрове обладнання, цифровий сигнал Розділи: Новини, Україна
share TWEET SHARE share
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

128 queries in 1,434 seconds.