Коляд-коляд-колядниця: як у Боярці розігрували вертеп

245 0 0

Громадська організація “Валькірія” в рамках фестивалю пам’яті Української Народної Республіки “Під Покровом Тризуба” вже вшосте проводить театралізований вертеп.

7 січня активісти ГО “Валькірія” та жителі міста влаштували відкритий виступ “живого” вертепу. Зі своєю неповторною постановкою близько 28 колядників виступили біля головної ялинки міста.

Вертеп у громадських активістів – доволі незвичний. “Ми робимо тематичний вертеп до сьогоденних реалій. Тобто в образі Ірода у нас зашифрований Путін, сили зла – проросійські ЗМІ, добро у нас це українці, наші воїни, козаки, вояки УНР та УПА”, – розповіла голова ГО “Валькірія” Марина Мірзаєва.

У громадській організації наголосили, що роблять не відомий багатьом вертеп – з ляльковим театром, а вертеп театралізований. Тобто ролі виконують самі учасники вертепу. “А є живий вертеп. Виконавців “живого” вертепу інколи іменували машкаратами. Ця назва походить від слова машкара, що означає маска, личина. З зірками ходили колядувати діти й підлітки, а в машкарати приймали лише дорослих парубків (зараз вже і дівчат). Це був такий собі український варіант маскараду, – діти бути одягнуті в звичайний одяг (це у народний стрій: вишиванки і т.д.), а дорослі, котрі грали серйозніші ролі (смерть, царя, янголів) були в масках”, – пояснила Марина.

8 січня активісти виступили зі своєю програмою одразу в двох локаціях – у Боярській міській раді та у Києві, в Національному музеї історії України. До речі, мета активістів залишається одна й та сама – збереження традицій та благодійність. Всі кошти, які вертепники зібрали під час виступів, передано на лікування 10-річного Станіслава Фармуги, який хворіє на гострий лейкоз.

Читайте ще:  Анонс програми “Заборонена демократія”

Фото: Боярська міська рада та “Під Покровом Тризуба”

Теги: благодійність, Боярка, Боярська міська рада, громадська ініціатива, громадська організація, народні традиції, Різдво Христове, Театральна вистава Розділи: Боярка, Києво-Святошинський район, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації