Хто такі управителі та коли їх обиратимуть у Приірпінні?

428 0 0

Управители Ирпень осбб

Адвокат Дмитро Шапочкін роз’яснює читачам ІА “Погляд”, хто такі управителі, як з ними співпрацювати та коли їх обиратимуть в Ірпінському регіоні. Адвокат Дмитро Шапочкін Ірпінь

— Хто такі управителі в багатоквартирних будинках?
— Управителем багатоквартирного будинку може бути фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб. Загалом, законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” від 14.05.2015 р. № 417 передбачено 3 форми управління багатоквартирним будинком:
– управління співвласниками;
– управління багатоквартирним будинком управителем;
– управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або асоціацією співвласників багатоквартирного будинку (АСББ).

— Де і коли проводиться в цьому році конкурс на ці посади?
— Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2016 №150 затверджено “Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку”. На території Ірпінського регіону організатором конкурсу виступає виконавчий комітет Ірпінської міської ради Київської області (м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2 А). Умови проведення конкурсу зазначені на її офіційному сайті.

Читайте ще:  Один день із життя УГКЦ, кожен з українців має право на свободу світогляду і віросповідання

Учасником конкурсу може бути фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка має намір взяти участь у конкурсі та подала відповідну заяву організатору конкурсу.

Учасник конкурсу подає конкурсну пропозицію секретарю конкурсної комісії особисто або через уповноважену учасником конкурсу особу, або надсилає поштою за адресою: Україна, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2 А, кабінет 54 відділу житлово-комунального господарства управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Ірпінської міської ради. Кінцевий строк подачі документів — 10.12.2018 до 12.00.

— Чи повинні вони співпрацювати з ініціативними мешканцями будинку?
— Управління багатоквартирним будинком здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.  Враховуючи, що управитель багатоквартирного будинку здійснює свої повноваження на підставі рішення співвласників багатоквартирного будинку, безумовною умовою його діяльності є співпраця з мешканцями багатоквартирного будинку.

— Як вони у своїй роботі будуть реагувати на боржників за комунальні послуги?
— Приписами Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.2004 року №1875 визначено, що особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником житлово-комунальних послуг. Управитель має право звертатися до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та до суду в межах повноважень, визначених законом та договором, для забезпечення належного виконання умов договору виробниками, виконавцями та споживачами. Управитель зобов’язаний вимагати своєчасної і в повному обсязі оплати наданих житлово-комунальних послуг від споживачів.

Читайте ще:  Бориспіль: для новенького футбольного поля закупили штучну траву вартістю 4 млн. 700 тис

Теги: ирпень, ОСББ, Управители Розділи: Ірпінь, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації