Генплан Сизона на смітник: громада Тарасівки захистила своє село

1293 0 4

12 липня відбулась чергова сесія Тарасівської сільської ради. Послухати рішення і дебати депутатів прийшли небайдужі мешканці села. Проте зіштовхнулись з чималими труднощами.

«Сесія в 17:00, сьогодні затвердження генплану, з багатоповерхівками, але вже зараз біля приміщення ради автобус і чоловік 30 хлопців у камуфляжі. Схоже на те, що сьогодні можливі провокації і не допуск людей на сесію», – написав у Facebook депутат Юрій Середа ще за дві години до початку засідання. Жителі підтверджують: невідомі у воєнній формі не пускали їх до середини будинку, аж доки громада не викликала поліцію. За словами депутата Оксани Щеголь, люди у камуфляжі представлятись відмовились, лише сказали, що приїхали на прохання голови сільської ради Володимира Сизона.

Ще більш непросто було опинитися в сесійній залі. Десятки мешканців Тарасівки були змушені стояти в коридорі, адже сільський голова, посилаючись на регламент проведення засідань, заборонив громаді заходити до приміщення. «Згідно регламенту, особи, які не є депутатами, але присутні на засіданнях ради та її органів, зобов’язані дотримуватись установленого порядку ведення засідання. Не мають права без дозволу головуючого висловлювати своє ставлення до того, що відбувається на засіданні, пересуватися по залу під час засідання, тим самим заважати роботі депутатів», – зазначив Володимир Сизон.

Читайте ще:  Волейболісти із Бориспільщини вибороли перемогу на Всеукраїнських змаганнях

Почав сесію Юрій Середа, який запропонував внести в порядок денний позицію про перенесення сесії у просторіше приміщення – до актової зали клубу. «В нас порушується принцип відкритості засідань ради, принцип відкритості місцевого самоврядування, який передбачений статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування, а також регламентом Тарасівської сільської ради, відповідно до якого кожен бажаючий може бути присутній на засіданні. Враховуючи наведені статті я прошу, перенести засідання в зал, який знаходиться у нас в клубі», – виступив Юрій Середа. Його позицію депутати відхилили.

Найболючішим і найбільш дискутованим питанням залишилось затвердження генерального плану села. Громадяни всіляко осуджували план, адже прийняти його хотіли без позицій погоджувальної комісії та урахування результатів громадських слухань.

«Враховуючи те, що в генеральному плані, поданому на затвердження на 29 сесію знову ж таки не враховані пропозиції громадськості та планується розміщення нової багатоповерхової забудови, мешканці Тарасівки звернулись до нас із вимогою не виносити та не затверджувати питання про затвердження генерального плану. Всього під даними зверненнями було зібрано близько 800 підписів тарасівчан», – звернувся до депутатів Юрій Середа. Він запропонував зняти з порядку денного питання про затвердження генплану.

Читайте ще:  Справу з землею військової частини у Віті-Поштовій передали до Генеральної прокуратури

Пропозиція знову була відхилена депутатами, після чого розгнівані жителі села увірвалися до сесійної зали. Вони вимагали голосувати за рішення повторно, бо, на їх думку, депутати навіть не чули за що голосують.

Депутат Михайло Майборода вирішив внести питання повторно. «Пропоную ще раз поставити на голосування: зняти з порядку денного питання та відправити на доопрацювання генеральний план з урахуванням пропозицій погоджувальної комісії», – звернувся до зали депутат. В результаті тривалих суперечок пропозицію все ж поставили на голосування. Депутати, під тиском тарасівчан, проголосували за виключення даного питання з порядку денного.

Це однозначно перемога громади. Невелика, непроста, але перемога. Жителі села показують, як потрібно боротись за демократичні принципи: свободу думки, гласність та відкритість. Можливо, остаточний генеральний план і не відповідатиме казковим мріям про ідеальне село. Проте потужна сила тарасівчан здатна змінити реальний світ, а не малюночки на клаптику паперу.

Відео з сесії Тарсівської сільської ради можна переглянути на нашій сторінці у Facebook.

Теги: Генплан, сесія, Сизон, Тарасівка, Тарасівська сільська рада Розділи: Головне, Київщина, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *