Чистий город? Брудні легені!

510 0 0

Поки  погода за вікном нам дарує теплу годину, так хочеться посидіти на свіжому повітрі із чашкою кави та насолодитися теплом.

Але здебільшого, виходячи надвір, особливо у приватному секторі, ми “насолоджуємося” лише димом. Адже у кожного є сусіди, які вважають за свій обов’язок підпалити вологу рослинність, що “засмічує” присадибну ділянку, і труїти себе та інших таким шкідливим димом.

Звичайно, ви можете викликати поліцію. Теоретично, якщо вона прибуде на ваш виклик, то сусід заплатить штраф у розмірі від 340-1360 грн. Але здебільшого поліція не відреагує на ваше прохання. Тим паче, якщо ви проживаєте у селі, кілометрів за 30 від районного центру. Тоді можна звернутися до дільничного. Але у Бориспільському районі один дільничний на 3 – 4 села. На жаль, він також не допоможе. А ще ви маєте право поскаржитися на злісного палія депутату сільської ради із вашої вулиці. Але фактично він може лише провести бесіду, яка на жаль не матиме особливих наслідків.

Отже, залишається лише піти та пред’явити претензії сусіду. Але всі знають, що із сусідами краще не сваритися, бо у кожного є котик, який може раптом не повернутися додому.

Читайте ще:  Поповнення у Київському морі: Відбулося зариблення Київського водосховища

Тож вам залишається  піти із кавою додому та щільно закривати вікна.

А що каже закон?

За ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Що кажуть медики?

Відкрите спалювання листя вивільняє у навколишнє середовище маленькі часточки твердих згорілих речовин та вуглеводні, в яких містяться отруйні, подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При попаданні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями, і навіть роками. Вдихання цих часточок може призвести до виникнення респіраторних захворювань, зменшити об’єм вдихуваного повітря та зменшити здатність легень використовувати це повітря. Тверді часточки можуть також спричинити приступи астми у деяких людей.

Читайте ще:  Визволення Слов'янська

Що кажуть екологи?

Дим негативно впливає і на стан навколишнього середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

Саме із спалювання стерні на полях, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, починається більшість степових пожеж, в  т.ч. і в прилеглих лісових масивах. Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків.

Тож лишається лише сподіватися на те, що із часом, із зміною поколінь, люди все ж зрозуміють, що здоров’я потрібно усім, а із чистотою подвір’я чи городу може допомогти компостна яма! Ну, і є надія на органи правопорядку. Можливо, нарешті, вони усвідомлять, що закони у країні пишуться не для галочки. І за їх дотриманням необхідно слідкувати…

Фото Антоніна Україна

Розділи: Бориспіль, Київщина, Новини
share TWEET SHARE share