Через низький рівень вакцинації бориспільцям загрожує дифтерія

370 0 0

Головна причина спалахів інфекційних захворювань серед населення – це низький рівень вакцинації. На Київщині вже четверо осіб захворіли на дифтерію.

Повідомляють “Вісті”.

За словами головного лікаря Бориспільської ЦРЛ, Олександра Щура, профілактичної вакцини проти дифтерії у лікарні недостатньо і,  якщо людина захворіє, то антитоксиної сиворотки вистачить на кілька осіб в залежності від тяжкості перебігу хвороби.

До амбулаторії загальної практики та сімейної медицини №1 Бориспільської районної ради (колишня дитяча поліклініка) необхідні препарати потрапляють «кущовим» способом, через Броварську ЦРЛ. Вакцина для дітей проти дифтерії надходить через замовлення у Київській обласній дитячій лікарні. Така ж вакцина для дорослих замовляється через КП Київської обласної ради «База спецмедпостачання».

Наразі у Броварській ЦРЛ є 100 доз імуноглобуліну людського протиправцевого, 400 доз антитоксину правцевого (коли людина вже захворіла), 90 доз антирабічного імуноглобуліну та 5 доз антитоксину проти зміїної отрути.

Дифтерійного антитоксину поки немає в наявності. До Борисполя ці вакцини надходитимуть відповідно до звернень лікарів із місцевих медзакладів. Усі планові вакцини згідно із календарем щеплень для дітей у Борисполі поки що наявні.

Дифтерія — інфекційне захворювання – гостре запалення верхніх дихальних шляхів: страждає гортань, ніс та очі, інфекція вражає нервову та серцево-судинну системи. Головна небезпека дифтерії в тому, що людина може отруїтися токсинами, які виділяють хвороботворні бактерії. Якщо раніше дифтерією хворіли діти, то останнім часом збільшилася кількість інфікованих дорослих.

Читайте ще:  Ірпінський кінологічний центр плекає чотирилапих офіцерів поліції

Вакцинацію від дифтерії необхідно проводити тричі підряд, потім ще раз через рік та кожні 10 років — ревакцинацію.

Розділи: Бориспіль, Новини
share TWEET SHARE share
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *