Бучанські годівнички — не лише для “патріотичної” синички

153 0 0

Бучанські годівнички — не лише для “патріотичної” синички

Узимку птахам дуже сутужно вижити у навколишньому середовищі без підтримки з боку людини. Тому традиційно ми підгодовуємо наших пернатих друзів, зокрема й насипаючи поживу до годівничок.

За словами засновниці центру реабілітації диких птахів “Крила птаха” (Буча) Марії Микитюк, ця зима видалася дуже складною для пернатих. Морози, великий шар снігу, який не дозволяє їм шукати собі їжу на землі.

Бучанські годівнички — не лише для “патріотичної” синички

Зазвичай вони клюють насіння, яке залишилося на траві, кущах. Зараз сніг покрив залишки рослинності. Тому птахи потребують зимового підгодовування.

Його розпочинають лише тоді, коли випав сніг, і припиняють, коли він зійшов. Підгодовування має бути регулярним та в належній кількості корму, бо птахи будуть на нього розраховувати. Якщо різко припинити, то це може фатально закінчитися для них.

Також їжа має бути корисною та калорійною, а годівничка — безпечною та з екологічно чистого матеріалу.

Найкраще годувати зерном і насінням, але не крупами, бо вони є неприродними для диких птахів. Хліб для них теж дуже шкідливий.

Читайте ще:  В Яготині, після протистояння, змінився голова районної ради

Оптимальний варіант — просо та насіння соняшника (калорійне, містить жири, не смажене та не солоне).

Бучанські годівнички — не лише для “патріотичної” синички

Зазвичай харчуються з годівниць снігурі, синички, горобці, голуби, дятли, сойки, часом залітають і ворони. Птахи, які у теплу пору року вживають комах, взимку не гребують насінням та зерном.

Снігурі зараз майже не зустрічаються. Згадалося, як російський пропагандист ніс на політичному шоу ахінею, що в Україні їх знищують, бо в них червоне оперення черевця та й загалом це “народний птах Росії”.

А ось синичок, мовляв, українці підгодовують, бо вони — з “жовто-блакитним” патріотичним оперенням.

Бучанські годівнички — не лише для “патріотичної” синички

Насправді, як запевняють орнітологи, снігурі живуть та розмножуються переважно у тайзі, де легко харчуватися та ховатися від хижаків — яструбів, соколів.

З настанням холодів птахи починають кочувати туди, де тепліше, легше прогодуватися та менше хижаків. Оскільки останнім часом на півночі зими не такі холодні, як раніше, тому ці красиві пернаті до нас не долітають.

Отже, не забувайте, що взимку птахам важко прогодуватися. Змайструйте годівничку та підгодовуйте наших пернатих друзів.

Читайте ще:  Плодово-ягідна біла магія від кращих фахівців ботанічного саду

Фото: ІА “Погляд”

Теги: Буча, Годівнички, київщина, Крила птаха, Марія Микитюк, Підгодовуй птахів, Приірпіння, Синички, Снігурі Розділи: Буча, Київщина, Новини
share TWEET SHARE share
Схожі публікації