31 травня – Всесвітній день без тютюну

708 0 0

31 травня – Всесвітній день без тютюну
Ця дата офіційно оголошена в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Відтоді 31 травня свято здоров’я щорічно відзначають у всьому світі.

Мета заходу – донести до людей, яку небезпеку і шкоду несе куріння для власного здоров’я кожного і суспільства в цілому.

Щорічно в  світі від наслідків паління тютюну вмирають 7 мільйонів осіб, у мільйонів людей розвиваються серйозні хвороби, від шкідливої звички людей страждає і екологія, повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров’я.

У ВООЗ наголосили, що тютюновий дим містить більше семи тисяч токсичних речовин, включаючи канцерогени, а також парникові гази. Тисячі тонн цих речовин потрапляють в атмосферу, грунт і воду: сигаретні недопалки – найпоширеніший вид відходів. У міських і прибережних районах недопалки складають 30-40 відсотків сміття.

31 травня – Всесвітній день без тютюну

Відзначається також, що ціла низка антитютюнових заходів, що містяться в Конвенції ВООЗ, вже довели свою ефективність. Це – заборона на рекламу сигарет, підвищення акцизів на тютюнові вироби, на сигаретних пачках попередження і заборона на куріння в громадських місцях, на роботі.

Читайте ще:  У Немішаєвому пройде турнір з кіберфутболу

У цей день курців закликають відмовитися від згубної сигарети хоча б на один день. Працівники охорони здоров’я, прихильники здорового способу життя, діячі культури, відомі люди і засоби масової інформації всюди нагадують про шкоду тютюну, наводять страхітливі факти, а також розповідають про те, як саме можна раз і назавжди позбутися згубної звички. Примітно, що деякі люди під впливом свята кидають курити саме з 31 травня.

 

Світлини із відкритого доступу мережі Internet

 

 

Теги: Всесвітній день без тютюну, паління, шкідливі звички, шкода здоров"ю Розділи: Новини, Україна
share TWEET SHARE share
Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *